Jagody acai, czyli rewolucja w odchudzaniu!

acai - historia Codziennie tysiące ludzi na całym świecie podejmuje walkę z nadprogramowymi kilogramami. W tym celu utrzymują dietę, katują się ćwiczeniami i zażywają przeróżne suplementy, mające przyspieszyć metabolizm organizmu. Najczęściej stosują oni preparaty aktualnie modne, których producenci zapewniają szybki spadek wagi w krótkim czasie. Nie inaczej jest z, będącą obecnie „na topie”, jagodą acai. Czy naprawdę jest ona w stanie sprawić, że szybko pozbędziemy się niepotrzebnych kilogramów?

Czym są jagody acai?

Jagody acai są to owoce palmy brazylijskiej, występującej w Ameryce Południowej, głównie w lasach amazońskiej puszczy. Palma ta jest rośliną o wielu łodygach (ok. 3-5), z której każda daje około 3-6 kilogramów jagód acai. Same owoce podobne są trochę do polskich jagód, ale są odrobinę większe, przez co bardziej wyglądają jak ciemne winogrona. Posiadają mniej wody niż polskie jagody czy borówki amerykańskie, różnią się także walorami konsumenckimi – można je porównać do rodzynek o lekko winnym i czekoladowym posmaku.

Jagody acai a odchudzanie

tabletki acai Na wielu stronach internetowych można znaleźć informację o tym, że jagody acai to prawdziwa bomba witaminowa, znajdująca zastosowanie w kosmetologii czy w medycynie. Istotnie, owoce palmy brazylijskiej zawierają ogromną ilość składników mineralnych (wapń, potas) czy witamin (m. in. witaminy z grupy B), dzięki czemu wywierają one zbawienny wpływ na cały organizm, zapewniając mu właściwe jego funkcjonowanie.

Dzięki pewnym składnikom jagody acai mogą także skutecznie wspomóc odchudzanie, przez co ekstrakty z nich są chętnie wykorzystywane przy produkcji suplementów diety. Do najistotniejszych elementów należą:

  • fitosterole, które drastycznie zmniejszają wchłanianie cholesterolu;
  • nienasycone kwasy tłuszczowe omega, które przyspieszają metabolizm i pozwalają na szybsze spalanie nagromadzonych w organizmie kalorii;
  • błonnik, znany z tego, że oczyszcza organizm z toksyn i niestrawionych resztek pokarmowych, dzięki czemu poprawia się działanie układu trawiennego oraz zmniejsza się łaknienie.

Dzięki zawartym w jagodach acai aminokwasom, organizm staje się także bardziej wytrzymały, co pozwala nam na dłuższy wysiłek fizyczny, a przez to – na lepsze efekty ćwiczeń odchudzających. Aminokwasy przyspieszają spalanie tłuszczu i rozrost mięśni, zwiększając przy tym energię witalną i siłę fizyczną!

Dostępne na rynku suplementy diety, zawierające w swoim składzie wyciągi z jagód acai, to z całą pewnością doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą stracić nadprogramowe kilogramy. Jagody acai nie zawierają składników szkodliwych dla organizmu – wręcz przeciwnie, wszystkie substancje w nich zawarte są zdrowe i mają dobroczynny wpływ na ludzkie zdrowie. Niewysoka cena tych preparatów sprawia, że są one ogólnie dostępne i każdy może skorzystać z dobroczynnych właściwości jagód acai.

Więcej informacji na temat jagód acai znajdziesz na stronie: www.jagody-acai.com
Zobacz też: Strona producenta tabletek odchudzających opartych na jagodach acai.